Zbyt szybko przez teren zabudowany – kierujący bmw stracił prawo jazdy

Policjanci garwolińskiego ruchu drogowego przerwali jazdę 41-letniego kierującego osobowym bmw, który w miejscowości Iwowe gm. Borowie jechał 108 km/h na „pięćdziesiątce”. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych oraz nałożono na niego 13 punktów karnych.

Każde przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym grozi zatrzymaniem prawa jazdy oraz wysokim mandatem karnym lub wnioskiem do sądu. Jazda z nadmierną prędkością jest główną przyczyną wypadków, dlatego tak ważne dla bezpieczeństwa pieszych oraz innych kierowców jest przestrzeganie ograniczeń i stosowanie się do oznakowania, w szczególności w terenie zabudowanym.

Do tego przepisu nie dostosował się kierowca zatrzymany wczoraj (22.04) do kontroli w Iwowem. 41-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował bmw i przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 58 kilometrów na godzinę. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i otrzymał 13 punktów karnych. Oprócz tego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące.

źródło: Policja Garwolin, autor; podkom. Małgorzata Pychner

edf
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda