Policjanci uczestniczyli przy odebraniu skrajnie zaniedbanych zwierząt

18 kwietnia do policjantów w Halinowie wpłynęła informacja, o konieczności odebrania skaranie zaniedbanych zwierząt gospodarskich. Na miejscu okazało się że świnie oraz króliki były niewłaściwie przetrzymywane, bez dostępu do pożywienia oraz wody. Funkcjonariusze udzieli pomocy pracownikom urzędu gminy przy zabezpieczeniu dobrostanu, który został przekazany do innego gospodarstwa.

W miniony czwartek, po uprzedniej kontroli powiatowego lekarza weterynarii, zapadła decyzja o zabezpieczeniu zwierząt na jednej z posesji w gminie Dębe Wielkie. Wówczas prowadzona kontrola ustaliła, że zwierzęta są przetrzymywane w stanie rażącego niedbalstwa. Świnie zalegały w odchodach, bez świeżej ściółki, brakowało opieki a wewnątrz kojca gdzie znajdował się samiec z samicą, trzymane były razem prosięta. Część z nich żyła, inne leżały martwe. Na dodatek okazało się, że jako pożywienie dla zwierząt miały posłużyć zgnite warzywa.

Wiele do życzenia pozostawiało także utrzymanie znajdujących się na posesji królików. Zwierzęta także nie miały wody oraz pożywienia, brakowało dostępu do światła a na ich skórze znajdowały się widoczne rany.

Po tej kontroli, do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami. W tej sprawie zapadła decyzja o zabezpieczeniu  dwóch świń, prosiąt oraz królików.

18 kwietnia pracownicy urzędu gminy wraz z policjantami z Halinowa udali się na jedną z posesji w gminie Dębe Wielkie. Na miejscu przeprowadzili wspólne czynności, które skutkowały zabezpieczeniem zwierząt i przekazaniem ich do gospodarstwa, gdzie będą miały prawidłową opiekę.

W tej sprawie trwają czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, autor: sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda