Wpadł na przekroczeniu prędkości. Okazał się nietrzeźwy

Niemal 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 25-latek, który w takim stanie kierował osobowym mercedesem. Mężczyzna wpadł na przekroczeniu prędkości w obszarze zabudowanym. Teraz amator „jazdy na podwójnym gazie” odpowie za popełnione czyny przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek kilka minut po godzinie 20:00 w Turowie na DK-19. Policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowy marki Mercedes CLA 250, który przekroczył dozwoloną prędkość. W obszarze zabudowanym kierujący poruszał się z prędkością 78 km/h.
Podczas prowadzonej kontroli drogowej mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że 25-latek, mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski jest nietrzeźwy. Badanie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przestępstwo kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

źródło: Policja Radzyń Podlaski, autor: podkomisarz Piotr Mucha

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda