1302 wykroczeń w tym 964 za przekroczenie prędkości

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu.

Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1302 wykroczeń, a 964 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 7 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 1157 mandatów karnych i skierowali 28 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 8 praw jazdy oraz 62 dowody rejestracyjne. Grupa SPEED zatrzymała również 6 pijanych kierowców i 4, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Dla policjantów z grupy SPEED bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda