Monodram Patrycji Zywert-Szypki pt. „Kalina Jędrusik”

Siedlecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Monodram Patrycji Zywert-Szypki pt. „Kalina Jędrusik”, 7 lutego 2024 r. (środa), godz. 11:00, 14:00, Sala widowiskowa „Podlasie” MOK, ul. Sienkiewicza 63

Kalina Jędrusik to postać nietuzinkowa. Czy talent wokalny i aktorski był jej jedynym atutem? Jaka była naprawdę? O czym marzyła? Podczas wydarzenia zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, purytańską i kobietę-wampa, wielką divę i prostą dziewczynę z Gnaszyna. Kobietę, która była wielką damą polskiego kina.


Ten słowno-muzyczny spektakl, to zaledwie mała próba odsłonięcia Kaliny Jędrusik, jaka była ze swoimi marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, ze swoją największą miłością – Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym.
Była polską Marylin Monroe. Uwodziła spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem. Uwielbiała prowokować. Skandalizowała. Szokowała. Całe życie jednak czarowała. Miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę i umysł.
Podczas koncertu usłyszymy m.in. takie szlagiery, jak: „Bo we mnie jest sex”, „Bądź mi tatą”, „Z kim ci tak będzie źle, jak ze mną”, „La valse du male”, „Mój pierwszy bal”, „Kawiarenka Sułtan”, „Na całych jeziorach Ty”.

Patrycja Zywert-Szypka – aktorka, wokalistka jazzowa, tancerka, pedagog. Gra na deskach wielu polskich teatrów, m.in. Teatru IMKA Tomasza Karolaka w Warszawie, Teatru Muzycznego w Lublinie, Teatru Powszechnego w Radomiu. Ostatnio dała się poznać szerszej publiczności jako Wanda Mazurek w popularnym i znanym od lat w całej Polsce serialu „Na Wspólnej”.

Wydarzenie tylko dla słuchaczy Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda