Mazowiecka grupa SPEED

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Dobrze wyszkoleni, wyposażeni w najlepszy sprzęt i umiejętności. W ich pracy codziennością jest jazda z dużą prędkością i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w ewidentny sposób zagrażają bezpieczeństwu.

Dla policjantów z grupy SPEED bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem. Mundurowi stanowczo reagują na wszelkie przejawy agresji drogowej i nie stosują taryfy ulgowej wobec kierowców łamiących przepisy.

W minionym tygodniu policjanci z mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1116 wykroczeń, a 875 z nich dotyczyła przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 7 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi nałożyli 994 mandaty karne i skierowali 10 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 8 praw jazdy oraz 43 dowody rejestracyjne. Grupa SPEED zatrzymała również 2 pijanych kierowców oraz 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.

źródło: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda