Gazyfikacja w miejscowości Żelków-Kolonia

Po opóźnieniu spowodowanym budową autostrady na terenie Żelkowa-Kolonii inwestycja została oficjalnie rozpoczęta.
Jak poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Polskiej Grupy Gazownictwa:


  • Już 420 lokalizacji zadeklarowało przyłączenie do planowanej sieci gazowej, a liczba ta na pewno wzrośnie – mówił Robert Więckiewicz.
    14 kilometrów sieci gazowej ułatwi dostęp do źródła ogrzewania nie tylko mieszkańcom, ale także przedsiębiorcom i instytucjom z gazyfikowanych terenów.
    Wójt gminy Siedlce obecny na konferencji podkreślił, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i pomimo opóźnienia jest to bardzo potrzebna inwestycja, która ułatwi funkcjonowanie i zapewni stałe źródła ogrzewania.
    Także wicestarosta powiatu siedleckiego Małgorzata Cepek wyraziła swoje zadowolenie z rozpoczęcia inwestycji, na którą tak długo czekała.
– W końcu będę mogła pozbyć się pieca węglowego i zamontować ogrzewanie gazowe. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w to zadanie i konsultacje społeczne z mieszkańcami. Pozostaje dodać – Szpadle w dłoń i do roboty! – zachęcała wicestarosta.
    Gaz będąc paliwem, które zastąpi niepożądane ogrzewanie piecami węglowymi, przyczyni się do poprawy jakości powietrza na terenie gminy, a co za tym idzie zdrowia mieszkańców.

Źródło: Urząd Gminy Siedlce

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda