Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego

Łukowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj w Zembrach. Z ustaleń policjantów wynika, że 65-letni pieszy został potrącony przez samochód marki Toyota Avensis. Niestety pokrzywdzony mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała i zmarł na miejscu zdarzenia.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj około godziny 20:00 na drodze powiatowej w Zembrach. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że kierująca samochodem marki 60-latka z gminy Trzebieszów potrąciła znajdującego się na jezdni pieszego z rowerem.  Niestety, w wyniku zaistniałego zdarzenia pokrzywdzony 65-latek doznał poważnych obrażeń ciała i  zmarł na miejscu wypadku. Teraz łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą prowadzili śledztwo i ustalą dokładnie jaki był przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Funkcjonariusze ustalą między innymi z jaką prędkością jechała 60-latka, czy w jej aucie było prawidłowe oświetlenie, a także w jaki sposób i w jakim kierunku poruszał się po drodze pokrzywdzony pieszy.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności, obserwowanie drogi i kierowanie się zasadami bezpieczeństwa. Nasze bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni oraz dostosowania zachowań do sytuacji i warunków panujących na drodze.

źródło: Policja Łuków, autor: asp. szt. Marcin Józwik

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda