Ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-23

27 listopada w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz w Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach przeprowadzone zostały ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-23. W każdej z jednostek Policji uczestniczyło po 20 osób. Pracownicy posiadający nadane przydziały organizacyjno – mobilizacyjne do służby w jednostkach zmilitaryzowanych Policji, rozpoczęli zajęcia punktualnie o godzinie 8.

Komendant Główny Policji wprowadził cykliczne szkolenia mające na celu sprawdzenie możliwości przejścia jednostek organizacyjnych Policji na terenie kraju ze stanu pokoju na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny. Policja w zakresie liczby corocznych powołań osób (rezerw osobowych) do odbycia ćwiczeń jest drugą, po Siłach Zbrojnych RP, formacją w skali państwa.

Ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-23 były przedsięwzięciem z zakresu przygotowań obronnych, mającymi na celu praktyczne sprawdzenie gotowości do działania w zakresie powołania do służby pracowników Policji, którym nadano przydziały organizacyjno-mobilizacyjne w jednostce zmilitaryzowanej Policji, sprawdzenie funkcjonalności i założeń planistycznych przyjętych w zakresie uzupełniania potrzeb osobowych jednostki zmilitaryzowanej oraz doskonalenia procesu szkolenia pracowników, którym nadano przydziały. Założeniem ćwiczenia było również praktyczne sprawdzenie płynności przepływu informacji na linii KMP – KWP – KGP.

Realizacja przedsięwzięcia EGIDA-23 została poprzedzona przygotowaniami zorganizowanymi przez Sztab Policji KWP zs. w Radomiu, w którym opracowano niezbędną dokumentację. Na kilka dni przed planowanym terminem przedsięwzięcia odbyło się w Sztabie Policji KWP zs. w Radomiu spotkanie przedstawicieli wydziałów komendy wojewódzkiej bezpośrednio zaangażowanych w prawidłowy i sprawny przebieg EGIDY-23, na którym omówiono i skoordynowano działania niezbędne do rzetelnej realizacji ćwiczenia.

Ćwiczenia pozwoliły ocenić jak w realnych warunkach funkcjonują mechanizmy i procedury powoływania rezerw osobowych do wyznaczonych jednostek organizacyjnych, przewidzianych do militaryzacji. Płynność tych czynności jest istotna gdyż mechanizm nadawania przydziałów i powoływania rezerw jest strategiczny w procesie szerokorozumianego

źródło: Policja Mazowiecka, autor: podkom. A. Calik

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda