Kolejny raz spadający lód uszkodził inny samochód

Garwolińscy policjanci przypominają o obowiązku dokładnego odśnieżania samochodów przed jazdą. Zwłaszcza kierowcy ciężarówek powinni dokładnie usunąć zalegający śnieg i lód z dachów, plandek i zabudowań przyczep i naczep. Wczoraj doszło do kolejnego uszkodzenia szyby pojazdu, na który z ciężarówki spadły lodowe bryły. Kierowca, który doprowadził w ten sposób do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w wysokości 1100 zł i 10 punktami karnymi.

Niemal każdej zimy możemy się przekonać, że wielu kierowców zapomina, że odśnieżenie auta to ich obowiązek. Jazda z warstwą śniegu na dachu, czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom takich pojazdów, ale także innym kierowcom. Warstwa lodu na szybach ogranicza widoczność, a spadający z dachu śnieg utrudnia jazdę kierowcom poruszającym się za nami.

Niedawno informowaliśmy o skutkach groźnej kolizji, spowodowanej przez spadający z samochodu lód Spadający z dachu busa lód uszkodził dwa samochodyWczoraj (11.01) około godz. 14 policjanci zostali poinformowani, że na trasie S17 na obwodnicy Garwolina na pasie w kierunku Lublina doszło do podobnego zdarzenia. Na miejscu policjanci ustalili, że z dachu ciężarowego volvo na jadący za nim pojazd renault spadły kawałki lodu, które uszkodziły szybę czołową auta. W związku z uszkodzeniami policjanci musieli zatrzymać dowód rejestracyjny renault. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca ciężarówki został ukarany mandatem w wysokości 1100 zł i 10 punktami karnymi.

Policjanci nieustannie apelują. Bądźmy odpowiedzialni za nas i za innych użytkowników dróg i poświęćmy kilka minut na dokładne odśnieżenie samochodów.

Źródło: Policja Garwolin, autor: podkom. Małgorzata Pychner

Policja
Policja
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda