Chciał rozpalić w piecu, spalił dom

57-latek z gminy Czemierniki chcąc rozpalić ogień w piecu dolał do paleniska benzyny. Opary łatwopalnej cieczy wybuchły w momencie kontaktu z ogniem raniąc przy tym mężczyznę i jego kolegę. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ jego dom. Obaj mężczyźni z poparzeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

W minioną sobotę po godzinie 11:00 dyżurny radzyńskiej komendy policji został powiadomiony o pożarze, do jakiego doszło w jednej z miejscowości w gminie Czemierniki. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy dojechali we wskazane miejsce wynikało, że zapalił się drewniany dom. Funkcjonariusze ustalili też, że w chwili wybuchu ognia w domu tym znajdowało się dwóch mężczyzn.


Mundurowi ustalili, że 57 letni właściciel domu chciał rozpalić ogień w piecu.  Chcąc ułatwić sobie rozpalenie, postanowił dolać do paleniska benzyny. Wlewając łatwopalną ciecz do pieca spowodował wybuch i zapalenie się oparów, a następnie samej cieczy.


Następnie od ognia „zajęły” się stojące przy piecu domowe sprzęty, a po chwili  zaczął palić się cały drewniany budynek. W momencie inicjacji ognia w budynku przebywał wraz z właścicielem jego kolega, 38 latek z gminy Czemierniki. Na szczęście obu mężczyznom udało się wydostać na zewnątrz palącego się domu. Z oparzeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Niestety, drewniany dom w którym mieszkał 57-latek uległ całkowitemu spaleniu.


Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas obchodzenia się z ogniem, ogrzewania mieszkania i stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Paląc w piecu pamiętajmy o tym aby zapewnić drożność przewodów kominowych i wentylacyjnych. Zwracajmy też uwagę na elementy wyposażenia mieszkania znajdujące się w pobliżu pieca.


Źródło: Policja Radzyń Podlaski, autor: starszy aspirant Piotr Woszczak

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda