Ukrywał się i przeprowadzał, ale policjanci i tak go namierzyli

Garwolińscy kryminalni zatrzymali 35-latka poszukiwanego 3 listami gończymi. Wielogodzinna obserwacja, ustalenia i cierpliwe wyczekiwanie na odpowiedni moment przyniosły efekt. Mężczyzna, który od 5 lat unikał zasądzonej kary pozbawienia wolności, ukrywał się i często zmieniał miejsca pobytu został zatrzymany w Warszawie.

Funkcjonariusze wkładają bardzo dużo wysiłku w poszukiwania osób. To często żmudna, drobiazgowa i mrówcza praca, wykorzystująca wszelkie dostępne źródła informacji o poszukiwanej osobie. Często to również wyjazdy w inne części Polski, współpraca z jednostkami policji z innych powiatów i województw oraz służbami innych państw.
Wczoraj (5.10) kryminalni z garwolińskiej komendy, zatrzymali 35-latka poszukiwanego 3 listami gończymi. Mężczyzna miał do obycia zasądzoną karę łącznie blisko 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa włamania, paserstwa, oszustwa i podrobienia dokumentów.  
Zatrzymany od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często się przeprowadzał, a ostatnio miał mieszkać na terenie województwa małopolskiego. Funkcjonariusze systematycznie sprawdzali ostatnie miejsca pobytu mężczyzny, weryfikowali nowe informacje na jego temat oraz regularnie sprawdzali dostępne bazy danych. Cierpliwość przyniosła efekt. Wczoraj po wielogodzinnej obserwacji, ustaleniach i wyczekiwaniu na dogodny moment zatrzymali niczego nie spodziewającego się 35-latka na jednej z warszawskich ulic. Dzisiaj zatrzymany został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę więzienia.

źródło: Policja Garwolin, autor:podkom. Małgorzata Pychner

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda