X Festiwal Filmowy Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej, zaprasza do wzięcia udziału w X Festiwalu Filmowym Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Tegorocznym tematem przewodnim jest hasło: „niepełnoSPRAWNI i podróże”. Finał festiwalu już 18 października 2023 r. w Białej Podlaskiej, a przed nim – warsztaty filmowe.

Festiwal to impreza kulturalna, skierowana do placówek prowadzących terapię i rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

  • Wydarzenie na celu aktywizację tych osób, pokazanie ich możliwości, sposobów radzenia sobie z ograniczeniami, promowanie twórczości i wizerunku, rozwijanie zainteresowań związanych z szeroko pojętą kinematografią, grą aktorską, szukanie sposobów wyrażania własnych myśli i uczuć poprzez kamerę, zwiększenie poczucia własnej wartości i poprawę samooceny, kształtowanie właściwej postawy społecznej wobec osób z niepełnosprawnościami – wymienia Jakub Semeniuk, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej CDS w Białej Podlaskiej.

W ramach festiwalu przygotowano warsztaty filmowe, które odbędą się 21 września 2023 r. o godzinie 10:00 w sali parafialnej przy Kościele bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej przy ul. Terebelskiej 50A. Poprowadzi je aktor Piotr Pręgowski, znany z serialu „Ranczo”. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział w warsztatach filmowych przewidziany jest dla ośrodków nagrywających film na finał festiwalu.

Na finał X Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych trzeba jeszcze nieco poczekać – do godz. 10:00 w środę 18 października 2023 r. Miejsce rozpoczęcia festiwalu organizatorzy podadzą w późniejszym terminie. Nadesłane filmy oceni jury, którego skład zostanie powołany przez organizatora. Placówki, których filmy wezmą udział w festiwalu, otrzymają dyplomy i statuetki, a wyróżnione przez jury i publiczność – zostaną nagrodzone.

Filmy zgłaszane do konkursu powinny dotyczyć tematyki „niepełnoSPRAWNI i podróże” i być wyrażone w dowolnych aranżacjach i dowolnym rozumieniu tego tematu. Czas emisji filmu nie powinien być dłuższy niż 8 minut. Następnie filmy na podpisanych nośnikach należy dostarczyć osobiście lub przesłać do 29 września 2023 r. na adres: Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Warszawska 15, 21-500 Biała Podlaska.

Więcej informacji: Jakub Semeniuk, kierownik WTZ CDS w Białej Podlaskiej, tel. 507-058-833.

źródło: Caritas Siedlce

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda