Nietrzeźwy weekend w powiecie sokołowskim

Piątek trzynastego rozpoczął nieszczęśliwy weekend dla pijanych kierowców na terenie powiatu sokołowskiego. Tylko w miniony weekend sokołowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Konsekwencje finansowe, konsekwencje karne, w tym utrata uprawnień za jazdę pod wpływem alkoholu nie skłaniają kierowców do refleksji…

13 października policjanci z Posterunku w Kosowie Lackim zatrzymali passata, który kierował mieszkaniec gminy Ceranów. 37-latek miał prawie promil alkoholu.
Następnie 14 października policjanci z sokołowskiej patrolowi na jednej z ulic miast zatrzymali do kontroli drogowej citroena, którym kierował 40-latek. Po zbadaniu na stanu trzeźwości okazało się, iż w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu.
Kolejnego dnia funkcjonariusze ruchu drogowego zostali wezwani na interwencję na jeden z parkingów w Sokołowie Podlaskim, gdzie doszło do uszkodzenia pojazdu. Świadkowie zdarzenia zrelacjonowali, że sprawca oddalił się z miejsca toyota, wskazując dokładne numery rejestracyjne samochodu. Szybkie działanie policjantów pozwoliło na odnalezienie uciekinierki. 60-letnia mieszkanka Sokołowa Podlaskiego, która uszkodziła pojazd, miała prawie promil alkoholu
w wydychanym powietrzu.
Z kolei 16 października na trasie Bielany- Sokołów Podlaski policjanci z sokołowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej lanosa. Podczas przeprowadzania czynności wyczuli od 50- letniego kierującego woń alkoholu z ust. Po przeprowadzeniu badania wynik wskazał ponad pół promila.
W związku z licznymi przypadkami nietrzeźwych kierujących apelujemy do Państwa o rozwagę. Alkohol obniża koncentrację, nie pozwala na szybką reakcję, a także uniemożliwia właściwą ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy stwarzają zagrożenia dla życia i zdrowia nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KMP Sokołów Podlaski

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda