Skręcając w lewo zderzył się z ciężarówką

59 latek kierując Audi nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem ciężarowym marki Daff, w wyniku czego doprowadził do zderzenia się pojazdów. Wszystko miało miejsce wczoraj po południu na krajowej dwójce w miejscowości Horbów Kolonia. Kierujący samochodem osobowym z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 16.00 na krajowej dwójce w miejscowości Horbów Kolonia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Audi skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu ciężarowym Daff-em. W wyniku zderzenia kierujący ciężarówką wjechał do rowu.
Jak ustalono, pojazdem osobowym kierował 59-letni mieszkaniec gminy gm. Zalesie, natomiast za kierownicą samochodu ciężarowego siedział 54-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca Audi. Od mężczyzny pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.
Teraz wyjaśniamy okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze przypominając, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda