Warto reagować

Ta historia jest kolejnym przykładem, że warto reagować. Jeden telefon z informacją dał konkretny efekt. Tym razem dzięki zgłoszeniu pomoc otrzymał 56-latek, któremu groziło wychłodzenie. Ze zmarzniętym mężczyzną był już utrudniony kontakt. Załodze karetki pogotowia przekazał go dzielnicowy.

Ta historia jest kolejnym przykładem, że warto reagować. Jeden telefon z informacją i w tym przypadku dał konkretny efekt. Tym razem dzięki zgłoszeniu jednego z mieszkańców gminy Grodzisk pomoc otrzymał 56-latek, któremu groziło wychłodzenie. Dzielnicowy zastał go w pustostanie. Ze zmarzniętym mężczyzną był już utrudniony kontakt. Policjant natychmiast wezwał pogotowie, natomiast zgłaszający widząc w jakim stanie znajduje się 56-latek, zaoferował mu ciepły posiłek. Jak ustalił dzielnicowy, mężczyzna pochodził z miejscowości znacznie oddalonej od tej, gdzie go znaleziono. Dodatkowo, od kilku dni nic nie jadł. Załodze karetki pogotowia przekazał go dzielnicowy.
Policjanci apelują, bądźmy czujni, ponieważ każdy z nas może pomóc ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, a zwłaszcza, kiedy nie mają gdzie przenocować. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: Policja Siemiatycze

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda