Bez prawa jazdy ale z promilami

Bez prawa jazdy ale z promilami

2021-12-16 Wyłączono przez admin

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał kierujący samochodem marki Aixan, który zderzył się z ciężarówką. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała. Dodatkowo okazało się, że 38-latek z osobówki nie miał prawa jazdy. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Wczoraj przed godziną 11.00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło w Stoczku Łukowskim. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane ustalili, że kierujący samochodem marki Aixan 38-latek z gminy Stoczek Łukowski, z nieznanych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym. Na szczęście kierujący pojazdów biorących udział w zdarzeniu nie doznali obrażeń ciała. Pracujący na miejscu kolizji policjanci bardzo szybko ustalili przyczynę zdarzenia. Okazało się, że kierujący aixanem 38-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się też, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca ciężarówki twierdził, że zauważył zjeżdżający na jego pas jezdni samochód. Chcąc uniknąć „czołowego” zderzenia hamował i zjechał na prawą stronę. Niewątpliwie takie manewry zminimalizowały skutki zdarzenia, nie doszło do tragedii.

Wkrótce 38-latek usłyszy zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i spowodowanie kolizji grozi mu wysoka co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Łuków, autor: asp. szt. Marcin Józwik