Nieuczciwa kobieta okradała swoich pracodawców

Kryminalni z Garwolina zatrzymali 46-letnią kobietę, która sprzątając dom mieszkańców miasta regularnie ich okradała. Jak ustalili policjanci przestępczy proceder trwał od kilku lat. Z domu swoich pracodawców 46-latka wynosiła pieniądze, a nawet produkty spożywcze. Kobieta zdołała ukraść około 15 tysięcy złotych. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kilka dni temu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zatrzymali 46-letkę podejrzaną o liczne kradzieże. Policjanci ustalili, że od kilku lat kobieta zatrudniona była do sprzątania domu. Wykorzystując zaufanie swoich pracodawców, systematycznie ich jednak okradała. W pewnym momencie właściciele zaczęli mieć wątpliwości, co do uczciwości zatrudnionej kobiety. Zauważyli, że od pewnego czasu z kieszeni ubrań, portfeli i innych miejsc w domu znikają pieniądze. Byli cierpliwi i dociekliwi, w związku z tym postanowili zainstalować ukryte kamery, zwrócone wprost na zagrożone miejsca. Szybko okazało się, że podejrzenia mieszkańców Garwolina były słuszne.
Pokrzywdzeni powiadomili policjantów, którzy pojechali na miejsce i zatrzymali nieuczciwą kobietę. 46-latka akurat kończyła pracę. Podczas przeszukania okazało się, że ma przy sobie banknoty, należące do pracodawców. Dotychczas funkcjonariusze ustalili,  że łupem kobiety padły pieniądze w kwocie około 15 tysięcy złotych, artykuły spożywcze, takie jak  kawa czy masło, a także kosmetyki i inne artykuły gospodarstwa domowego. Część skradzionego mienia udało się odzyskać.
Zatrzymana kobieta została przewieziona do komendy, gdzie usłyszała zarzuty, do których się przyznała. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat więzienia.

źródło: Policja Garwolin, autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda