Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Dzięki czujnej i wzorowej postawie mieszkańców powiatu siemiatyckiego, zatrzymany został nietrzeźwy kierujący. Do obywatelskiego ujęcia doszło na terenie gminy Siemiatycze. Kierujący kią miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny siemiatyckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. We wskazane miejsce został wysłany dzielnicowy. Okazało się, że zgłaszający będąc na swojej posesji zauważył, jak czarna kia porusza się z dużą prędkością, a następnie parkuje na łące obok. Mężczyzna wraz z swoim znajomym postanowili zwrócić uwagę kierowcy, że tak brawurowa jazda jest bardzo niebezpieczna. Gdy podeszli do samochodu, zauważyli wysiadającego z niego mężczyznę. Kierowca zataczał się i miał problemy z utrzymaniem równowagi. Mężczyźni od razu wyjęli kluczyki z pojazdu i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Badanie alkomatem wykazało, że 58-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zdecydowana postawa mieszkańców powiatu siemiatyckiego  zapobiegła potencjalnemu nieszczęściu.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: Policja Siemiatycze

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda