Chciał „dołożyć drzewa” do pieca, poważnie się poparzył

Chciał „dołożyć drzewa” do pieca, poważnie się poparzył

2022-01-03 Wyłączono przez admin

Łukowscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny pożaru do jakiego doszło wczoraj w kotłowni domu jednorodzinnego. Na skutek pożaru 23-latek doznał rozległych poparzeń i został przetransportowany do specjalistycznego szpitala.

Wczoraj po południu łukowscy policjanci zostali powiadomieni o pożarze do jakiego doszło w kotłowni domu jednorodzinnego. Ze zgłoszenia wynikało, że oparzeń doznała jedna osoba, która potrzebuje pomocy medycznej.

Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce wstępnie ustalili, że mieszkający w tym domu 23-latek najprawdopodobniej chciał „dołożyć drzewa” do pieca centralnego ogrzewania. Niewykluczone, że w tym czasie ogień rozprzestrzenił się po kotłowni. Młody mężczyzna gasząc pożar doznał poparzeń całego ciała, przetransportowano go do specjalistycznego szpitala. Teraz prowadzący postępowanie policjanci szczegółowo ustalą w jaki sposób doszło do tego zdarzenia i co było jego bezpośrednią przyczyną.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas obchodzenia się z ogniem, ogrzewania mieszkania i stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Paląc w piecu pamiętajmy o tym aby zapewnić drożność przewodów kominowych i wentylacyjnych. Zwracajmy też uwagę na elementy wyposażenia mieszkania znajdujące się w pobliżu pieca.

źródło: Policja Łuków, autor: aspirant sztabowy Marcin Józwik