Podsumowanie świątecznych działań mińskiej drogówki

Od piątku 15 kwietnia do Wielkanocnego Poniedziałku 18 kwietnia policjanci komendy stołecznej w tym mińscy funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego prowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa drogowego. Przez ten czas mundurowi przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli drogowych ujawniając kilku nietrzeźwych kierowców, odnotowaliśmy także dwa wypadku drogowe i kilkanaście kolizji.

Okres Wielkiejnocy to wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Z tego powodu na drogach pojawiło się więcej policjantów, których zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących po terenie powiatu mińskiego. Funkcjonariusze prowadzili kontrole drogowe zwracając uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, trzeźwość za kierownicą oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy jednak, że my sami również mamy ogromny wpływ na poziom bezpieczeństwa drogowego. Stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i jazda z zachowaniem ostrożności z całą pewnością przyczynią się do bezproblemowej pokonania wyznaczonej trasy.

Mimo apeli i policyjnych patroli na drogach, odnotowaliśmy dwa wypadki drogowe i 14 kolizji. Oba wypadki zdarzyły się wczoraj, 18 kwietnia. Pierwszy z nich miał miejsce w Kiczkach, gdzie 31-letni kierujący quadem z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i przewrócił się. W wyniku tego zdarzenia z obrażeniami ciała został przetransportowany lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala gdzie pozostał.

Drugi wypadek miał miejsce kilka godzin później na ul. Kołbielskiej w Siennicy, gdzie zderzył się kierujący samochodem osobowym i motocyklista. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło podczas cofania samochodu osobowego i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Do szpitala trafił kierowca jednośladu.

Policjanci przez cztery dni działań nałożyli 117 mandatów karnych, skierowali 8 wniosków do sądu i zastosowali 10 pouczeń. Zatrzymali również 8 dowodów rejestracyjnych, 7 praw jazdy w tym 2 za przekroczenie prędkości „50+”. Mundurowi wykluczyli z dalszej jazdy 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami i 3 rowerzystów.

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, podkom. Marcin Zagórski

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda