Kolejna nielegalne automaty zabezpieczone

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją mińskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiej Służby Celno- Skarbowej, po raz kolejny przeprowadzili wspólne działania, których efektem było zabezpieczenie 4 nielegalnych automatów do gier hazardowych. W tej sprawie został zatrzymany mężczyzna, który przyznał się do organizowania nielegalnego procederu. Warto podkreślić, że wartość zabezpieczonego przez funkcjonariuszy mienia to ponad 50 000 złotych.

Kilka dni temu mińscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celno- Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, przeszukali wytypowany lokal w gminie Mińsk Mazowiecki. Wybór skontrolowanego miejsca po raz kolejny nie był przypadkowy. Poprzedził go szereg czynności operacyjnych oraz pozyskanych informacji. Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności, w pomieszczeniach ujawnili 4 automaty, które posłużyły do organizowania nielegalnych gier hazardowych. Mundurowi zabezpieczyli prawie 3 000 złotych w gotówce. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wraz z automatami do gry wynosi ponad 50 000 złotych.

Teraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej poprowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności, związanych z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa skodyfikowanego w art. 107 par. 1 Kodeksu Karno- Skarbowego, dokonano zatrzymania jednej osoby, która usłyszała zarzuty.

Za posiadanie automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł za każde nielegalne urządzenie. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, autor: sierż. szt. Elżbieta Zagórska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda