Nietrzeźwy bez uprawnień wjechał motocyklem w idącą z wózkiem dziecięcym kobietę

Nietrzeźwy bez uprawnień wjechał motocyklem w idącą z wózkiem dziecięcym kobietę

2021-11-06 0 przez admin

Pod koniec października w Mińsku Mazowieckim na ul. Grzeszaka miał miejsce wypadek drogowy z udziałem motocyklisty. Kierowca jednośladu stracił panowanie nad pojazdem wjechał na chodnik i uderzył w idącą z dziecięcym wózkiem kobietę. Ranne zostały trzy osoby: kierowca motocykla, piesza oraz prawie 1,5 roczne dziecko. Okazało się że mężczyzna był nietrzeźwy i nie miał uprawnień. Właśnie usłyszał zarzuty karne oraz został objęty policyjnym dozorem.

Pod koniec października kilkanaście minut przed 17:00 na ul. Grzeszaka w Mińsku Mazowieckim miał miejsce wypadek drogowy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jadący motocyklem generic zion mężczyzna w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem , wjechał na chodnik i uderzył w idącą z dziecięcym wózkiem kobietę.

W wyniku tego zdarzenia ranne zostały trzy osoby: to 56-letni kierowca motocykla, kobieta prowadząca wózek oraz niemal 1,5 roczne dziecko. Wszystkie te osoby trafiły do szpitali. Okazało się ponadto, że kierowca jednośladu był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. W jego organizmie policjanci stwierdzili niemal 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze wykonali czynności procesowe na miejscu wypadku drogowego zabezpieczając wszelkie ślady mogące pomóc w ustaleniu dokładnego przebiegu zdarzenia.

Kilka dni temu kierujący motocyklem, 56-letni mieszkaniec gminy Mińsk Mazowiecki, usłyszał zarzuty karne jazdy w stanie nietrzeźwości bez wymaganych uprawnień i spowodowania wypadku drogowego pod wpływem alkoholu. Decyzją prokuratora rejonowego został objęty policyjnym dozorem. Za te czyny może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Mińsk Mazowiecki, autor: asp. szt. Marcin Zagórski