8 kierujących pod wpływem alkoholu

Od piątku policjanci zatrzymali 8 kierujących, którzy zdecydowali się nad jazdę pojazdem mimo wcześniej spożytego alkoholu. Trzech z nich to kierowcy pojazdów mechanicznych, pozostali to cykliści. Niechlubni rekordziści mieli w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Jeden z nich, 35-letni kierowca bmw stracił panowanie nad kierownicą i zjechał na pobocze uszkadzając znaki. Apelujemy, aby stosować się do zasady „Piłeś – nie jedź „.

Alkohol to jedna z przyczyn poważnych wypadków drogowych. Każda spożyta ilość ma wpływ na zmianę postrzegania, spowalnia ruchy i reakcję kierowcy. Niestety od piątku na drogach powiatu włodawskiego policjanci zatrzymali aż 8 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”.

Trzech z nich to kierowcy pojazdów mechanicznych. Niechlubni rekordziści to 35-letni mieszkaniec gminy Hańsk oraz 39-letni obywatel Ukrainy. Kierowcy ci wsiedli za kierownicę swoich aut z prawie 3 promilami alkoholu w organizmie. Na efekty takiej jazdy nie trzeba było długo czekać, 35-letni kierowca bmw w miejscowości Hańsk Pierwszy jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad swoim autem i zjechał na pobocze uszkadzając znaki. Policjanci drogówki zatrzymali także obywatela Ukrainy, kierującego audi a6 w Okunice. Trzecim kierującym „na podwójnym gazie” był 29-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował fordem galaxy również w Okunice. Zatrzymany został przez patrol OPP Lublin – badanie wykazało, że miał około 0,7 promila w organizmie.

Pozostali nietrzeźwi to cykliści, którzy za jazdę „na podwójnym gazie” zostali ukarani wysokimi mandatami. Trzech z nich to 26-latkowie z gminy Trojanów, którzy wybrali się na przejażdzkę. Zatrzymali ich policjanci włodawskiej drogówki w Orchówku. Mieli w organizmie od 0,6 promila do 1,5 promila. Kolejny pijany cyklista to 38-letni włodawianin zatrzymany dziś o 3:00 rano przez włodawski patrol we Włodawie. Badanie wykazało, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu. Z kolei 1000 złotych mandatu otrzymał 41-latek z Lublina, który podróżował rowerem w stanie po użyciu w Okunice.

Kierowcom pojazdów mechanicznych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kolejna dolegliwość to obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Świadczenie to wynosi od 5 do 60 tysięcy złotych oraz utrata prawa jazdy. Kierowca, który zdecyduje się na „jazdę na podwójnym gazie” musi liczyć się także z zakazem prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat.

źródło: Policja Włodawa, autor: młodszy aspirant Elwira Tadyniewicz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda