Prowadziła auto z dzieckiem i blisko trzema promilami.

3 czerwca do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie, że na DK 2 jedzie wężykiem volkswagen. Do działań natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy w Ryczołku zatrzymali do kontroli opisany pojazd. Badanie alkomatem kierującej wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Warto zaznaczyć, że kobieta przewoziła także dziecko. 37-latka usłyszała zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia 6-letniego synka.

3 czerwca po południu do Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie, że na DK 2 w kierunku Siedlec jedzie volkswagen, którego styl jazdy wskazuje, że kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy w Ryczołku zatrzymali do kontroli opisany pojazd.

W związku z wyczuwalnym alkoholem od kierującej, mundurowi dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości. Okazało się, że 37-latka posiada blisko 3 promile alkoholu w organizmie.    

Podczas prowadzonej kontroli, szczególną uwagę mundurowych przykuł widok przebywającego na tylnym siedzeniu w foteliku 6-letniego syna kierującej.

W tej sytuacji dziecko zostało bezpiecznie przekazane pod opiekę tacie, a kierująca trafiła do komisariat.

Kobieta usłyszała zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia 6-letniego synka. Zatrzymano jej także prawo jazdy.

Teraz mieszkance powiatu Węgrowskiego grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze stanowi zagrożenie. Apelujemy: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, autor: sierż. szt. Elżbieta Zagórska/D.K

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda