Motocyklowy Rajd Papieski

8 czerwca 2024 r. odbył się VIII Podlaski Motocyklowy Rajd Papieski na trasie Siedlce – Korczew – Drohiczyn.

Celem rajdu jest upamiętnienie wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Siedlcach i Drohiczynie 10 czerwca 1999 roku. W tym roku przypada 25. rocznica.

Rajd to inicjatywa skierowana do środowiska motocyklistów i tych, którzy pragną oddać hołd i pamięć wielkiemu Polakowi.

Podobnie jak w latach ubiegłych rajd rozpoczął się od spotkania na Siedleckich Błoniach przy Krzyżu Papieskim, szpaler motocykli przejechał ulicami miasta pod pomnik Św. Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty. Stąd motocykliści ruszyli w dalszą drogę z Siedlec przez Korczew w kierunku Drohiczyna. Trasa ta upamiętnia miejsca szczególnie związane z historyczną obecnością Św. Jana Pawła II na Podlaskiej Ziemi.

W wydarzeniu odbywającym się w 25. rocznicę wizyty Ojca Świętego uczestniczyło kilkuset motocyklistów, część z nich na motocyklach zawiesiła flagi papieskie. Po dotarciu do Drohiczyna uczestnicy rajdu wzięli udział w Mszy Św. na placu przed katedrą, gdzie przed kilku lat wzniesiono replikę ołtarza przy którym w roku 1999 Św. Jan Paweł II sprawował nabożeństwo ekumeniczne. W Eucharystii wzięli też udział motocykliści, którzy w ramach Rajdu Katyńskiego i Stowarzyszenia Kocham Polską w tym miejscu kończyli trasę Rajdu Pamięci Armii Generała Andersa.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym ten rajd, po raz kolejny mógł się odbyć: Komendantowi Wojewódzkiemu Policji z/s w Radomiu, Komendantowi Wojewódzkiemu Policji z/s w Białymstoku, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Warszawie i oddział w Białymstoku, Komendantom Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Starostwu Powiatowemu w Siedlcach, Dyrektorom SPZOZ w Siedlcach, Sokołowie Podlaskim i Siemiatyczach.

W szczególności dziękujemy motocyklistom za tak liczne przybycie, dyscyplinę podczas przejazdu i niezwykłą atmosferę.
Podziękowania kierujemy w stronę wszystkich służb mundurowych, które zabezpieczały trasę przejazdu – naczelnikom Wydziałów Ruchu Drogowego z KMP Siedlce, KPP w Sokołowie Podlaskim i KPP w Siemiatyczach. Dziękujemy za Wasz profesjonalizm i wzorową współpracę. Dziękujemy także służbom medycznym będącym w gotowości, ratownikowi medycznemu, który uczestniczył w rajdzie od początku do końca .

źródło: siedlce.p

l

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda