Nieprawidłowe wymijanie przyczyną kolizji

Nieprawidłowe wymijanie się pojazdu ciężarowego z osobówką było przyczyną wczorajszego zdarzenia drogowego na trasie Włodawa – Chełm. Kierowcy nie zachowali należytej ostrożności w wyniku czego bocznie się zderzyli. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Apelujemy o ostrożność i koncentrację na drodze podczas jazdy.

Wczoraj po godzinie 8.00 policjanci z włodawskiej drogówki obsługiwali zdarzenie drogowe na trasie Włodawa – Chełm. Na miejscu ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym mercedes z naczepą 60-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego oraz kierujący osobową skodą 49-latek z powiatu włodawskiego nie zachowali należytej ostrożności podczas manewru wymijania. W wyniku swojego zachowania doprowadzili do zderzenia bocznego pojazdów. Kierujący ciężarówką jechał w kierunku na Włodawę, natomiast kierowca skody jechał w kierunku na Chełm. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń. Z uwagi na uszkodzenia policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od skody.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu i pogody. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem.

źródło: Policja Włodawa, autor: aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda