Nadmierna prędkość powodem utraty prawa jazdy

Długi weekend i słoneczna pogoda zachęcają do podróżowania. Niestety nie brakuję kierowców naruszających obowiązujące przepisy. Tylko w miniony czwartek policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierujący stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, ukarani zostali również mandatami i punktami karnymi. Apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych.

Nadmierna prędkość wciąż jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach. Pasażerowie, kierowcy i niechronieni użytkownicy ruchu drogowego w takich sytuacjach tracą zdrowie, a nawet życie. To dla funkcjonariuszy mocny argument, by surowo karać kierowców, którzy lekceważą prawo i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze.

W ostatnich dniach policjanci z radzyńskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy. W Bezwoli namierzyli kierującego BMW, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mundurowi videorejestratorem nagrali jak 19-letni mieszkaniec powiatu parczewskiego jechał z prędkością 110 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych i został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Ujawnione przekroczenie prędkości przez kierującego BMW

Drugi z kierowców wpadł w Niewęgłoszu. 46-latek Toyotą jechał 104 km/h. Na jego konto również wpłynęło 13 punktów karnych i został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Mieszkaniec powiatu łukowskiego także stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Wynik pomiaru prędkości na urządzeniu

Kolejnych kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów ujawnili funkcjonariusze w miejscowości Stasinów na drodze K-63 za pomocą radiowozu nieoznakowanego wyposażonego w videorejestrator. Rekordzistą okazał się 23-latek, mieszkaniec powiatu Siedleckiego. Mężczyzna kierując Volvem poza obszarem zabudowanym, jechał z prędkością 163 km/h. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Ujawnione przekroczenie prędkości przez kierującego Volvem

Tylko przez pierwsze dwa dni długiego weekendu policjanci radzyńskiej drogówki skontrolowali niemal 80 kierujących, ujawniając blisko 90 wykroczeń, a 50 kierujących za naruszenie przepisów ruchu drogowego zostało ukaranych mandatami karnymi. Mundurowi przeprowadzi także 150 badań na stan trzeźwość kierowców.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: Policja Radzyń Podlaski, autor: podkomisarz Piotr Mucha

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda