Był poszukiwany, kierował pod wpływem, trafił do aresztu za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Do tymczasowego aresztu trafił 49-latek za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna był poszukiwany. Bialscy kryminalni ustalili, że przemieszcza się pojazdem ulicami miasta. Podczas zatrzymania okazało się, że jest pod wpływem środków odurzających. Nie posiadał też uprawnień do kierowania. W zajmowanym przez niego pomieszczeniu pies służbowy wskazał walizkę z zawartością narkotyków, które wystarczyłyby do sporządzenia ponad 1000 porcji dealerskich. Usłyszał również zarzuty za inne dokonane przestępstwa na terenie miasta.

Bialscy kryminalni ustalili, że poszukiwany przez sąd 49-letni bialczanin posiada znaczne ilości narkotyków. Do zatrzymania poszukiwanego doszło przedwczoraj w Białej Podlaskiej.

Został zatrzymany kiedy poruszał się pojazdem. Badanie wykazało, że był pod wpływem środka odurzającego. Okazało się, że nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami, a w schowku pojazdu ujawniono woreczek foliowy z substancją zakazaną.

Przeszukano pomieszczenia użytkowane przez mężczyznę gdzie wśród bałaganu oraz stert różnych rzeczy pies służbowy wyszkolony do wykrywania zapachu narkotyków wskazał walizkę z zawartością rożnego rodzaju zbrylonej substancji oraz suszu jak również wagi elektroniczne . Wstępne badania potwierdziły, że jest to mefedron, amfetamina oraz marihuana. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 1000 porcji dealerskich tych narkotyków.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 49-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Bialczanin ma również inne przestępstwa na sumieniu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: podinspektor Beata Miszczuk

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda