Z promilami i aktualnym zakazem za kierownicą Audi

Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie 44-latek, który w takim stanie kierował Audi i przewoził pasażera. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna posiada także aktualny zakaz kierowania pojazdami. Zgodnie z obowiązującym przepisami za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas pełnionej służby w minioną sobotę policjanci radzyńskiej drogówki w miejscowości Ulan-Majorat zauważyli kierującego samochodem marki Audi, którego styl jazdy wskazywał, iż może znajdować pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 44-letni mieszkaniec Siedlec, który podróżował wraz z pasażerem. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. W trakcie prowadzonej kontroli drogowej na jaw wyszedł również fakt, że 44-latek posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi obowiązujący do stycznia 2026 roku.

Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 44-latek musi się także liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi kierowania samochodem z wynikiem ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie sąd orzeka przepadek samochodu lub jego równowartość.

źródło: Policja Radzyń Podlaski, autor: podkomisarz Piotr Mucha

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda