Pratulin: Diecezjalny Zjazd Caritas

Niemal 1500 osób spotka się 28 maja 2024 r. na Diecezjalnym Zjeździe Caritas w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas z opiekunami i asystentami kościelnymi, przedstawiciele Parafialnych Zespołów Caritas oraz uczestnicy i pracownicy wszystkich jednostek Caritas Diecezji Siedleckiej będą mieli okazję wspólnie się modlić, integrować na świeżym powietrzu i wziąć udział w konferencji.

Wydarzenie objął patronatem honorowym biskup siedlecki ks. Kazimierz Gurda. Placówki Caritas przygotują stoiska z prezentacją swojej działalności (m.in. z pracami swoich podopiecznych).

– To spotkanie to nasze święto. Chcemy się zobaczyć, zjednoczyć i wspólnie świętować. W jednym miejscu zgromadzą się zarówno wolontariusze, którzy na co dzień włączają się w różne działania na rzecz potrzebujących, ale także pracownicy i uczestnicy prowadzonych przez nas placówek. Pragniemy porozmawiać ze sobą, wymienić się doświadczeniami, spędzić czas w pięknym miejscu. Będzie nam towarzyszyć również modlitwa, która jest podstawą naszej pracy – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

Program spotkania:

9:30 – Rejestracja uczestników

10:00 – Otwarcie spotkania /przywitanie gości

11:00 – Atrakcje/tańce/pokaz koni Arabskich 

12:00 – Msza Święta  pod przewodnictwem biskupa siedleckiego ks. Kazimierza Gurdy

13:00 – Obiad

14:00 – Gra terenowa/ konferencje (13:30 spotkanie PZC, 14:30 spotkanie SKC)

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie spotkania.

Organizacja pomaga przez cały rok

Caritas Diecezji Siedleckiej od 33 lat pomaga osobom ubogim, w kryzysie bezdomności, osobom niepełnosprawnym i chorym, dzieciom i młodzieży potrzebującym wsparcia, jak również seniorom, osobom bezrobotnym i pokrzywdzonym przestępstwem. W tym celu prowadzi placówki pomocowe, programy i akcje. Organizacja działa sprawnie również dzięki wolontariuszom – w diecezji siedleckiej istnieją 2 Centra Wolontariatu, 136 Szkolnych Kół Caritas i 36 Parafialnych Zespołów Caritas.

Więcej informacji: Małgorzata Strzelec, koordynator Szkolnych Kół Caritas Diecezji Siedleckiej, tel. 780-061-313.

źródło: Caritas Siedlce

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda