Escapetruck zawita do Białej Podlaskiej.

Już 27 maja br. na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbędzie się wyjątkowy projekt edukacyjny ESCAPETRUCK. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zjawiska handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystania seksualnego. Mundurowi z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego escaperoomu w naczepie pojazdu edukować będą mieszkańców na temat przeciwdziałania tego typu zagrożeniom.

Celem holenderskiego projekt edukacyjnego ESCAPETRUCK , jest podnoszenie świadomości społecznej na temat zjawiska handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego.

ESCAPETRUCK jest inicjatywą holenderskiej Fundacji Reshape i powstał przy wsparciu finansowym holenderskiej Policji oraz Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce. Projekt został zainicjowany  w naszym kraju przy ścisłej współpracy z Centrum Badań nad Handlem Ludźmi Uniwersytetu Wrocławskiego oraz polską Policją i Strażą Graniczną.  

27 maja br. zawita on do Białej Podlaskiej. W godzinach 10.00-18.00 na Placu Wolności wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami. Podczas gry uczestnicy muszą wydostać się z ciężarówki, rozwiązując interaktywne zadania i łamiąc szyfry. Warto zdobyć się na odwagę i podjąć wyzwanie, które pomoże nam zrozumieć z jakim dramatem mierzą się osoby, które padły ofiarą handlu ludźmi. Mimo, że jest to gra, odwiedzających czeka skłaniające do refleksji doświadczenie. Uczestnicy poznają prawdziwe historie kobiet, które padły ofiarą handlu ludźmi w Polsce, a którym udało się uciec dzięki pomocy władz.
Obecni na miejscu policjanci udzielać będą  informacji na temat zagrożeń, sposobów i mechanizmów działania przestępców oraz skutków handlu ludźmi. Udział w projekcie jest bezpłatny i możliwy dla osób, które ukończyły 16 lat.

Na odwiedzajacych ESCAPETRUCK-a przygotowalismy stanowiska promocyjne m.in.: Policji, Straży Granicznej, Powiatowego Urzędu Pracy. W trakcie eventu odwiedzający będą mogli uzyskać niezbędne informacje o zasadach doboru do służby w Policji i poszczególnych etapach rekrutacji. Chętni będą mogli obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu policjantów. Będzie to doskonała okazja aby porozmawiać z mundurowymi o charakterze ich pracy oraz zapoznać się z wymaganiami stawianymi kandydatom do służby.

Serdecznie zapraszamy !

źródło: Policja Biała Podlaska, autor: nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda