Okradły kobietę „na szklankę wody”

72-letnia mieszkanka gminy Huszlew padła ofiarą dwóch kobiet, który weszły do jej mieszkania pod pretekstem napicia się szklanki wody. W efekcie pokrzywdzona straciła oszczędności. Policjanci poszukują oszustek i jednocześnie apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie w stosunku do nieznajomych.

Dzisiaj (21.05) ok. godz. 18:00 łosiccy policjanci zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy na terenie gminy Huszlew. Jak ustalili mundurowi, dwie kobiety ze wschodnim akcentem wykorzystały łatwowierność i dobre serce 72-latki prosząc ją o szklankę wody, i ubrania ze względu na toczącą się wojnę w ich kraju. W trakcie wizyty, jedna z podstępnych kobiet zajmowała rozmową seniorkę, a druga plądrowała dom. Na początku nic nie wzbudziło podejrzeń starszej pani. Dopiero po wyjściu kobiet, 72-latka zauważyła, że w miejscu, gdzie trzymała oszczędności, już ich nie ma. Obce kobiety bez żadnych skrupułów wykorzystały ufność kobiety i ukradły jej oszczędności.

Oszustek poszukują teraz policjanci i jednocześnie proszą o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Apelujemy, aby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób. Oszuści często pukają do naszych drzwi oferując do sprzedaży koce, firanki czy odprawienie modlitwy za zdrowie domowników.  Na potencjalne ofiary wybierają zwykle ludzi w podeszłym wieku. Proceder ich działania jest przeważnie taki sam. Najpierw odwracają uwagę domowników, a następnie dokonują kradzieży.

Przypominamy, aby zachować ostrożność i informować służby o każdej takiej sytuacji, kiedy ktoś podejrzany kręci się koło naszego domu lub mamy wątpliwości co do intencji odwiedzających nas nieznajomych osób.  Pamiętajmy także, aby przypominać naszym babciom, dziadkom oraz znajomym o zasadzie ograniczonego zaufania do osób obcych dla ich własnego bezpieczeństwa.

źródło: Policja Łosice, autor: mł. asp. Weronika Wujek

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda