Nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez siedleckich funkcjonariuszy

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą siedleckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego, w jednym z lokali w Siedlcach zabezpieczyli w 5 automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych.

Siedleccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie przeszukali wytypowany lokal na terenie Siedlec, w którym ujawnili 5 automatów służących  do organizowania nielegalnych gier hazardowych oraz ponad 20 tys. zł w gotówce. Automaty ustawione w lokalu były wykorzystywane przez graczy do urządzania nielegalnych losowych gier hazardowych o wygrane rzeczowe / punktowe, zamieniane następnie przez obsługę lokalu na wygrane pieniężne, co poświadcza zebrany podczas czynności materiał dowodowy. Ponadto automaty ustawione w lokalu służyły organizatorowi do uzyskiwania nieopodatkowanych nielegalnych dochodów z tytułu nielegalnych gier hazardowych. Łączna wartość zabezpieczonego mienia wynosi ponad 80 tys. zł. W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, jedna osoba usłyszała zarzut prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Za posiadanie automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

źródło: Policja Siedlce, autor: kom. Ewelina Radomyska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda