Tragiczny wypadek w Wólce Zastawskiej

Niestety mimo reanimacji na miejscu wypadku, nie udało się uratować życia 35-letniej pasażerki Skody. Do wypadku doszło w piątek (10.05) ramo w Wólce Zastawskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ze Skodą, którym podróżowała pokrzywdzona zderzyła się wyprzedzająca inny pojazd Toyota. Kierująca ze Skody i Toyoty z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

Łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w piątek (10.05) w Wólce Zastawskiej. Przed godziną 8.00 na drodze krajowej nr 76 kierująca samochodem marki Toyota 39-latka z gminy Łuków zderzyła się ze Skodą, którą kierowała 63-letnia łukowianka. W wyniku zdarzenia kierujące pojazdami doznały obrażeń ciała, z miejsca wypadku karetkami przewieziono jej do szpitala. Obrażeń ciała doznała również 35-letnia pasażerka Skody. Niestety jej obrażenia były poważne, mimo reanimacji życia kobiety nie dało się uratować. Pokrzywdzona 35-latka zmarła na miejscu wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z łukowskiej drogówki wynika, że do zdarzenia doszło w trakcie wyprzedzania innego uczestnika ruchu drogowego przez kierującą Toyotą 39-latkę.

Teraz łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą prowadzili śledztwo i ustalą dokładnie jaki był przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Przypominamy! Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.

Przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

  • ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;
  • kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania,
  • kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.

Pamiętajmy też, że kierujący pojazdem jest obowiązany przy wyprzedzaniu zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m.

źródło: Policja Łuków, autor: asp. szt. Marcin Józwik

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda