Wyprzedzanie nietrzeźwego kierowcy w oku policyjnej kamery

Policjanci z radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. W trakcie kontroli okazało się, że 34-letni mężczyzna jest nietrzeźwy. Urządzenie wykazało niemal promil alkoholu w jego organizmie. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na kierującego 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych. Grozi mu też do 3 lat więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W minioną sobotę policjanci z radzyńskiej drogówki pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator. Kilka minut przed godziną 7:00 w miejscowości Żakowola Radzyńska na DK-19 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel Corsa, który wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu i bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Kierującym oplem okazał się 34-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. W trakcie prowadzonej kontroli drogowej mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Użyte urządzenie wskazało w organizmie kierującego niemal 1 promil alkoholu. Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na kierującego 2500 złotych mandatu oraz 15 punktów karnych. Opel z miejsca kontroli trafił na strzeżony parking.

Stop klatka z policyjnego wideorejestratora.

Amator jazdy „na podwójnym gazie” za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Radzyń Podlaski, autor: podkomisarz Piotr Mucha

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda