Podróż z promilami i bez prawa jazdy

Niemal 3 promile alkoholu miał w organizmie 49-latek, który w takim stanie kierował Audi 80. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż w lutym zostały mu zatrzymane za popełnienie tego samego przestępstwa. Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 10.00. Oficer dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany, że po terenie miejscowości Bełcząc porusza się mężczyzna samochodem osobowym marki Audi 80, którego styl jazdy wzbudził podejrzenia świadka. Z przekazanej informacji wynikało, że kierujący może być pod działaniem alkoholu. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce interwencji potwierdzili zgłoszenie. Tym samym przypuszczenia świadka okazały się słuszne.

Okazało się, że 49-latek, mieszkaniec gminy Czemierniki kierował autem będąc kompletnie pijanym. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie niemal 3 promile alkoholu. Dodatkowo w czasie kontroli drogowej na jaw wyszedł fakt, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż w lutym tego roku zostało mu zatrzymane za popełnienie tego samego przestępstwa. Przejażdzka dla 49-latka zakończyła się odholowaniem Audi na parking strzeżony.

Mężczyzna poniesie surowe konsekwencje swojego postępowania. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

źródło: Policja Radzyń Podlaski, autor: podkomisarz Piotr Mucha

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda