Zniszczył osiedlowe ławki. Grozi mu wyższy wymiar kary

Kara pozbawienia wolności nawet do 7,5 roku grozi mężczyźnie podejrzanemu o uszkodzenie mienia. Wandal zniszczył osiedlowe ławki na jednej z ulic w Garwolinie. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości blisko 2 tysięcy złotych. Mężczyzna był wcześniej notowany za podobne przestępstwa dlatego będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia.

Na początku marca br. do garwolińskiej komendy zgłosił się przedstawiciel wspólnoty mieszkaniowej jednego z garwolińskich osiedli, który złożył zawiadomienie o uszkodzeniu dwóch ławek. Nieznany sprawca wyrwał je z mocowań, przewrócił i porysował tak, że nie były zdatne do użytku. Zgłaszający oszacował wartość strat na kwotę blisko 2 tys. zł. Policjanci zajęli się ustalaniem osoby, która dopuściła się tego czynu. Szybko wykryli sprawcę. Okazał się nim 36-latek, który był już znany policjantom z dokonywania w przeszłości podobnych przestępstw. Funkcjonariusze zlokalizowali, gdzie przebywa sprawca, który nie miał stałego miejsca zamieszkania i często zmieniał miejsce pobytu. Do zatrzymania doszło kilka dni temu.

36-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. W związku z tym, że podejrzany działał w ramach recydywy czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

źródło: Policja Garwolin, autor: podkom. Małgorzata Pychner

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda