Prędkość i brawura na celowniku garwolińskiej drogówki. 437 kontroli drogowych i 177 kierowców zatrzymanych za zbyt szybką jazdę

Policjanci z garwolińskiego Wydziału Ruchu Drogowego nie ustają w działaniach ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W tydzień przeprowadzili 437 kontroli drogowych i zatrzymali 177 kierowców, którzy przekroczyli prędkość. W ostatnim czasie udaremnili jazdę 2 niebezpiecznym kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Zatrzymali im już prawa jazdy, nałożyli wysokie mandaty i punkty karne.

Dla policjantów zmniejszenie liczby wypadków drogowych stanowi priorytet. Każdego dnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Garwolinie prowadzą liczne działania prewencyjne. Tylko w minionym tygodniu (1-7.04) przeprowadzili 437 kontroli uczestników ruchu drogowego, wśród których byli zarówno kierujący samochodami, jak również motocykliści, rowerzyści i piesi. 762 kierowców poddanych zostało badaniu na stan trzeźwości. W tym czasie policjanci zatrzymali 177 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Pięciu za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym straciło prawo jazdy. Dwóch z nich zostało zatrzymanych w ostatnich dniach.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany w Reducie (5.04). 23-letnia mieszkanka powiatu łukowskiego przekroczyła prędkość ponad dwukrotnie. Na tak zwanej „pięćdziesiątce” jechała z prędkością 107 km/h. Kolejny szybki kierowca prowadził renault (7.04). 20-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego w Woli Koryckiej Dolnej przekroczył prędkość o 52 km/h. Oboje na trzy miesiące stracili prawa jazdy i otrzymali mandaty w wysokości 1500 zł, a do ich konta dopisano 13 punktów karnych.

Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości, zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

źródło: Policja Garwolin, autor: podkom. Małgorzata Pychner

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda