Swing Club na Mazowszu – koncert zespołu Dixie Company

Swing Club na Mazowszu – koncert zespołu Dixie Company, 14 kwietnia 2024 (Niedziela), godz. 17:00, Sala widowiskowa „Podlasie”, ul. Sienkiewicza 63

W 2024 roku Mazowiecki Instytut Kultury prezentuje dziewiątą edycję cyklu „Swing Club na Mazowszu”. Podobnie jak poprzednie, nawiązuje ona bezpośrednio do realizowanego w Warszawie już dwunasty rok cyklu spotkań muzycznych Swing Club, w ramach którego odbyło się ponad 120 koncertów z udziałem ok. 700 wykonawców. Program cyklu „Swing Club na Mazowszu” jest zróżnicowany stylistycznie ─ od jazzu tradycyjnego, poprzez swing, do bardziej współczesnych form jazzowych.

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach od 2016 roku należy do grona stałych partnerów Mazowieckiego Instytutu Kultury w realizacji projektu „Swing Club na Mazowszu”. W tym roku, w ramach cyklu planowane są w Siedlcach 3 koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się 14 kwietnia, a wystąpi poznański zespól jazzu tradycyjnego Dixie Company.

Muzycy zaprezentują podczas koncertu urozmaicony program. Będą podążać śladami legendarnych jazzmanów, od Louisa Armstronga do Mr Acker’a Bilk’a. Usłyszymy m.in. „What A Wonderful World” czy „Hello Dolly” z musicalu o takim samym tytule, a także słynne tematy z „Opery za trzy grosze” autorstwa Bertolda Brechta i Kurta Weilla. Artyści przedstawią też swoje interpretacje najbardziej znanych standardów nowoorleańskich, takich jak „Royal Garden Blues”, „Tiger Rag”, czy słynną kompozycję Sydneya Becheta „Si tu vois ma mère”. Będzie też polski akcent – na scenie zabrzmi znana kompozycja Henryka Kuźniaka „Ragtime Vabank”.

Koncert będzie też okazją do retrospekcji – podróży i koncertów Dixie Company na zachodnim wybrzeżu USA oraz wspólnej trasy koncertowej z angielskim klarnecistą Misterem Ackerem Bilkiem i jego Paramount Jazz Band. Podczas wspólnych występów Mr Acker Bilk „namaścił” klarnecistę Dixie Company – Rafała Kubale – powierzając mu wykonanie swoich najbardziej znanych utworów „Aria” i „Stranger On The Shore”. One także będą wykonane w czasie koncertu.

Pojawią się również akcenty edukacyjne. Publiczność będzie zapraszana do udziału w mini konkursach wiedzy o jazzie oraz nauki charlestona i śpiewu tzw. scatem.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda