Nowe transfery Pogoni Siedlce

Pogoń Siedlce podpisała dwie nowe umowy transferowe. Pierwsza z nich została podpisana z Titasem Milašiusiem.


23-letni reprezentant Litwy podpisał z Pogonią Siedlce umowę obowiązującą do 30 czerwca 2024 z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Titas Milašius urodził się 12 grudnia 2000 roku w Wilnie. Swoje pierwsze kroki stawiał w Vilniaus futbolo mokykla. W wieku 11 lat przeniósł się do akademii Escoli Varsovia, którą opuścił w 2013 roku. Titas kontynuował swoją karierę w litewskiej narodowej akademii futbolu. W 2016 roku powrócił do akademii Escoli, którą reprezentował przez kolejne 3 lata. Jego znakomita gra skutkowała transferem do Wisły Płock w wieku 18 lat, w której zadebiutował w ekstraklasie 26 lipca 2019 roku w przegranym 0:4 spotkaniu z Lechem Poznań. Następnie był wypożyczony do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i Skry Częstochowa. Z częstochowskim klubem awansował do I ligi. W 2021 roku podpisał dwuletni kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Titas Milasius rozegrał w reprezentacjach Litwy łącznie 39 spotkań, w tym 5 spotkań w seniorskiej reprezentacji.

Kolejnym transferem jest Kacper Bogusiewicz.

17-letni pomocnik podpisał z Pogonią Siedlce umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Kacper Bogusiewicz urodził się 27 lutego 2006 roku w Toruniu. Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w miejscowym DAP Toruń oraz szkółce Juventusu Turyn z filią w Toruniu. W 2020 roku po bardzo dobrych występach, trafił do Akademii Legii Warszawa, gdzie rozwijał swoje umiejętności w drużynach juniorskich. W sezonie 2021/22 został włączony do treningów z drugim zespołem, prowadzonym przez trenera Piotra Jacka. Kacper Bogusiewicz jest również zawodnikiem Reprezentacji Polski prowadzonej przez trenera Marcina Włodarskiego. Znalazł się w gronie zawodników rozpatrywanych pod kątem wyjazdu na Mistrzostwa Świata U-17. Dotychczas rozegrał 4 oficjalne mecze w kadrze U-16.

Kacper Bogusiewicz postanowił dalej rozwijać swoją karierę pod kątem zdobywania doświadczenia w dorosłej piłce. Pomimo licznych propozycji z klubów Ekstraklasy i 1 Ligi, zawodnik zaakceptował propozycję Pogoni Siedlce i podpisał kontrakt z klubem. Piłkarz przychodzi do Pogoni z Legii Warszawa.

źródło: Pogoń Siedlce

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda