Kolizje na drodze krajowej nr 82

Nieprawidłowe manewry i nieostrożność kierujących przyczyniły się do zdarzeń drogowych podczas wczorajszego dnia na drodze krajowej nr 82. Pierwsze zdarzenie było w rejonie Adampola, zaś kolejne na skrzyżowaniu K-82 z DP1638L. Na szczęście mimo poważnych zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń. Apelujemy o rozwagę na drodze oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło przed godziną 10:00 w Adampolu na DK82. Kierująca BMW 47-latka z gminy Urszulin jadąc w kierunku na Włodawę podczas manewru wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała do przydrożnego rowu i dachowała. Kobieta wyprzedzała hyundaya, kierowanego przez 33-latkę z powiatu lubelskiego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, a wyprzedzany pojazd nie został uszkodzony. Mieszkanka powiatu włodawskiego za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

Niespełna 3 godziny później o 12:55 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Na skrzyżowaniu DK82 z DP1638L(droga na m. Wyryki) zderzyły się opel z ciężarowym renaultem. Patrol ruchu drogowego ustalił, że kierująca oplem 23-latka z gminy Wyryki nieustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowniu dla prawidłowo jadącego pojazdu ciężarowego marki Renault, kierowanego przez 31-latka z gminy Konopnica. Kierujący byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. Kobieta została przewieziona do szpitala. Na szczęście doznała ogólnych potłuczeń ciała. Teraz policjanci przeprowadzą w tej sprawie czynności, które szczegółowo wyjaśnią przyczyny tego zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność, rozwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że słoneczna pogoda to czas, kiedy statystyczne dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. Wpływ na to ma nie tylko pogoda, warunki na drodze ale przede wszystkim odpowiedzialność za bezpieczeństwo kierowców.

źródło: Policja Włodawa, autor: aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda