Spowodował kolizję. Okazało się, że jest nietrzeźwy i ma zakaz kierowania.

26-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego spowodował kolizje z innym samochodem osobowym. Okazało się, że jechał na „podwójnym gazie”, a dodatkowo złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz odpowie przed sądem. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (21.12) kilka minut przed godz. 22 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymał głoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na trasie Sokołów Podlaski-Węgrów. Sokołowscy policjanci wysłani na miejsce, zastali pozostawionego na jezdni mercedesa z widocznymi uszkodzeniami. Kilkanaście metrów dalej zauważyli dwóch mężczyzn, których jeden przytrzymywał chcącego się jemu wyrwać drugiego mężczyznę. Policjanci wiedzieli, że są to uczestnicy kolizji.

Jak się okazało, poszkodowany w zdarzeniu kierowca mitsubishi próbował uniemożliwić ucieczkę 26-letniemu kierującemu mercedesem, który uderzył w jego pojazd. Mundurowi od razu zauważyli, że kierujący mercedesem jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 26-letni mieszkaniec pow. sokołowskiego znajduje się w stanie nietrzeźwości, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 26-latek ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz mężczyźnie za złamanie zakazu sądowego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 5 lat pobawienia wolności.

Źródło: KPP Sokołów Podlaski, autor: st. sierż. Aleksandra Borowska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda