Przyszedł do komisariatu na wezwanie, okazał się poszukiwany

W miniony poniedziałek do Komisariatu Policji w Stanisławowie, stawił się podejrzany na wezwanie. Przed przedstawieniem zarzutów, został sprawdzony w systemie. 36-latek okazał się poszukiwany, celem odbycia 10 miesięcy kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu węgrowskiego po przedstawieniu zarzutów, został przewieziony prosto do zakładu karnego.

Jeszcze w październiku, w miejscowości Wólka Czarnogłowska policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie, zatrzymali do kontroli drogowej skodę. Wówczas prowadzona kontrola drogowa wykazała, że 36-letni kierujący posiada 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydane przez Sąd Rejonowy w Węgrowie.

Po kontroli drogowej mieszkaniec powiatu węgrowskiego, otrzymał wezwanie do stawiennictwa się w komisariacie 7 listopada 2023 roku. Podejrzany nie stawił się w wyznaczonym terminie, skutecznie uchylając się od stawiennictwa aż do 18 grudnia. Po przybyciu na komisariat, przed postawieniem zarzutów policjanci sprawdzili 36-latka w systemach policyjnych. Kierowca okazał się poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Węgrowie, celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Warto zaznaczyć, że ta kara została orzeczona w związku z niestosowaniem się do wyroku sądu, co do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, których meżczyzna dopuścił się jeszcze wcześniej. Wezwanie do Komisariatu Policji w Stanisławowie było wystawione także w związku z takim samym przestępstwem.

Mieszkaniec powiatu węgrowskiego po przedstawieniu zarzutów został przewieziony prosto do zakładu karnego.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku mazowieckim.  

źródło: Policja Mińsk Mazowiecki, autor; sierż. szt. Elzbieta Zagórska

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda