Wypadek z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego

Wczoraj kierowca dostawczego Mercedesa potrącił przechodzą z rowerem 39-latkę. Do zdarzenia doszło na ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej. Cyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kierowca auta był trzeźwy. Ustalamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze..

Do zdarzenia doszło wczoraj rano na ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem dostawczym marki Mercedes potrącił 39-latkę, kiedy prowadziła rower przez przejazd dla rowerów. W wyniku wypadku 39-latka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. 49-letni kierowca Mercedesa był trzeźwy. Od kobiety została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Ustalamy wszystkie okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego tj. piesi i rowerzyści są bardziej narażeni na tragiczne skutki zdarzeń drogowych.

Dodatkowo jesień to czas, kiedy zmieniające się szybko warunki atmosferyczne wymagają od wszystkich uczestników ruchu ostrożności. Dostosujmy prędkość i wykonywane manewry do sytuacji na drodze, dając sobie i innym czas na właściwą reakcję.

Źródło: Policja Biała Podlaska, autor: nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda