Poszukiwany kradł rowery i okradał drogerię

Praca operacyjna kryminalnych z Wyszkowa doprowadziła do zatrzymania 19-letniego mężczyzny podejrzanego o liczne kradzieże rowerów i kradzieże sklepowe. Jakby złych informacji było mało, okazało się, że mieszkaniec powiatu wyszkowskiego jest poszukiwany do odbycia kary więzienia. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Aż sześć kradzieży rowerów o wartości ponad 10 tys. złotych oraz 5 kradzieży w jednej z wyszkowskich drogerii udowodnili 19-letniemu mieszkańcowi gminy Wyszków policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.
Przeprowadzone przez funkcjonariuszy czynności doprowadziły do wytypowania potencjalnego sprawcy tych czynów zabronionych, a także miejsca jego przebywania. Policjanci złożyli mężczyźnie niezapowiedzianą wizytę, a on nie krył zdziwienia gdy ich zobaczył. 19-latek został zatrzymany. Sprawdzenie mieszkańca naszego powiatu w policyjnych systemach informatycznych przyniosło kolejny nieoczekiwany efekt, wykazując, że jest on osobą poszukiwaną do obycia kary więzienia. 19-latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty kradzieży jednośladów oraz kradzieży sklepowych, do których się przyznał. Teraz to sąd zadecyduje czy jego pobyt za kratkami się wydłuży i ewentualnie, o ile. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Wyszków, autor: nadkom. Damian Wroczyński

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda