Poszukiwany w Hiszpanii – odzyskany przez Straż Graniczną z Hrubieszowa

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili poszukiwany samochód marki Toyota o wartości ok. 100 tys. zł.


7 października br., funkcjonariusze SG z Placówki w Hrubieszowie, pełniący służbę przy odprawach granicznych, na kierunku wyjazdowym z Polski, przerwali podróż obywatelowi Ukrainy. 51-latek próbował wyjechać z Polski na Ukrainę pojazdem marki Toyota C-HR, o szacunkowej wartości 100 tys. zł. Podczas prowadzonej szczegółowej kontroli, mundurowi ujawnili ingerencję w pole numeryczne VIN tego pojazdu. W czasie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili również, iż samochód jest poszukiwany jako utracony na terytorium Hiszpanii.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, które przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji z Hrubieszowa.
 
W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych, odzyskali poszukiwane pojazdy o łącznej wartości ponad 13 mln zł.

źródło: Nadburzański Oddział Straży Granicznej, autor: Dariusz Sienicki

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda