Funkcjonariusz Straży Granicznej ujawnił poza służbą nietrzeźwego kierowcę

Ponad 1 promil alkoholu miał w swoim organizmie „kierowca”, którego ujawnił funkcjonariusz z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Jest to już kolejna sytuacja, gdzie czujność i zaangażowanie funkcjonariuszy SG niebędących na służbie, przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu drogowego pijanego kierowcy.
Funkcjonariusz z Placówki SG w Dołhobyczowie, będąc w czasie wolnym od służby, podróżował drogą  krajową nr 17 (Zamość – Tomaszów Lubelski). W miejscowości Łabunie Reforma (pow. zamojski), zauważył uszkodzone auto osobowe marki Audi oraz zniszczone bariery drogowe. Mundurowy chcąc udzielić pierwszej pomocy ewentualnym poszkodowanym oraz zabezpieczyć miejsce tego zdarzenia, zatrzymał się w bezpiecznym miejscu i poinformował o zaistniałej sytuacji Policję.
 
W pojeździe pozostawionym na poboczu nie znajdowała się żadna osoba. Funkcjonariusz postanowił więc przeszukać przyległy teren, w celu ustalenia sprawcy kolizji. W pobliskim lesie odnalazł mężczyznę, który okazał się kierowcą uszkodzonego pojazdu. Mężczyzna nie posiadał obrażeń wymagających udzielenia mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia patrolu Policji ustalono, iż kierowca  jest w stanie  nietrzeźwości (badanie wykazało zawartość 0,63 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).
 
Pijany kierowca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji, którzy prowadzą już dalsze czynności w tej sprawie.

Źródło: Nadburzański Oddział Straży Granicznej, autor: Dariusz Sienicki

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda