Kolizja drogowa w trakcie obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego mężczyzny

Godną naśladowania postawą wykazał się mężczyzna, który zauważył nietrzeźwego kierującego motorowerem, którego bez wahania postanowił zatrzymać wspólnie z innymi uczestnikami ruchu drogowego. Nietrzeźwy kierujący odpowie teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek (5.09) w Budziskach kierujący mercedesem zauważył kierującego motorowerem baotian, którego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Mężczyzna postanowił ująć nietrzeźwego, w związku z tym wyprzedził motorower, a następnie zatrzymał swój pojazd, włączył światła awaryjne, wysiadł z samochodu i dawał sygnały rękami, aby zatrzymać kierującego motorowerem. Kierowca motoroweru ominął mężczyznę i pojechał dalej. Widząc sytuację na drodze, przejeżdżający pojazdem dostawczym dwóch mężczyzn postanowili pomóc w zatrzymaniu motorowerzysty. Kierujący mercedesem ponownie wyprzedził motorower i zatrzymał się przed nim, natomiast mężczyźni z pojazdu dostawczego podbiegli do motoroweru i chcieli zatrzymać kierowcę skutera. Ten zaczął się im wyrywać, dodał gazu i uderzył w tył stojącego mercedesa doprowadzając do kolizji drogowej. Mężczyźni ujęli kierującego motorowerem i zadzwonili pod numer alarmowy.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że nietrzeźwy motorowerzysta miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Pojazd, którym poruszał się nie posiadał obowiązkowego ważnego badania technicznego oraz ubezpieczenia OC.

Teraz 60-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródlo: Policja Węgrów, autor: st. sierż. Rafał Bałdyga

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda