Wypadek osobowego opla i motocyklisty

W niedzielę (20.08) około godziny 17 na drodze krajowej 19 w miejscowości Kózki doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu brał udział osobowy opel i motocyklista. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu wypadku wynika, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego oplem 78-latka na motocykliście. 46-letni cyklista w tym zdarzeniu został ranny.

W niedzielę (20.08) pięć minut po godzinie 17 na stanowisko kierowania KPP Łosice wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego w Kózkach. Skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący osobowym oplem, 78-letni mieszkaniec Białegostoku wyjeżdżając z drogi podporządkowanej oznaczonej znakiem Stop z zamiarem skrętu w lewo na trasę DK-19 najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym od Siemiatycz motocykliście co doprowadziło do zderzenia pojazdów. 46-letni mieszkańca powiatu siedleckiego z obrażeniami przewieziono do szpitala. Pasażerowie pojazdów tj. 80-letnia mieszkanka Białegostoku podróżująca oplem i 35-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego jadący motocyklem yamaha nie odnieśli obnażeń. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci na miejscu zdarzenia wprowadzili ruch wahadłowy. Utrudnienia w ruchu trwały około 3 godzin.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży! Szczególnie w upalne dni bardzo ważne jest robienie postojów i odpoczynków, ponieważ gorąco i zmęczenie negatywnie wpływa na naszą koncentrację, czego skutkiem może byś sytuacja podobna do opisanej powyżej.

Źródło; Policja Łosice, autor: mł. asp. Emilia Matejczuk

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Polityka Prywatności
Zgoda